10 نجات‌بخش توصیه‌هایی درباره پمپ

مکش کم پمپ آب می تواند سریعاً به یک پمپ آسیب برساند و هزینه بر باشد. طرز کار پمپ آب چگونه است؟ در خیلی موارد در صورتی که شما پمپ – https://www.webdarsi.ir/%d9%be%d9%85%d9%be-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%a8%d8%aa%d8%af%db%8c%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d9%87%d9%85%d9%87-%d8%af%db%8c%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%86/ – آب نامرغوبی تهیه کنید، متوجه خواهید شد که بعد از مدتی کار کردن، صدای آن افزایش هم خواهد یافت. نتیجه: محصولاتی که قادر به انجام کارهای پیچیده هستند اما هنوز هم می توان با چند حرکت ساده آنها را به کار برد. افزایش فشار سیالات در این پمپها از طریق اعمال پروانهها و یا اعمال نیروی بالابری که از سمت تیغهها به وجود میآید، انجام میشود. خلا ترجمه کلمه وکیوم بوده و پمپ خلا معادل فارسی (vacuum pump) است که حاکی از عملکرد این دستگاه یعنی جذب از طریق مکش و ایجاد فشار کمتر از محیط یا خلا است. پمپ وکیوم چیست ؟

به صورت کلی انواع پمپ وکیوم به سه دسته اصلی آب در گردش یا رینگ آبی ، روغنی و وکیوم خشک تقسیم می شود. انواع دوزینگ پمپ سه نوع دوزینگ پمپ مختلف وجود دارد. این شرکت روزانه 4000 دستگاه تولید می کند و از سرتا سر جهان استقبال زیادی برای خرید این پمپ وجود دارد. با این وجود مطالعات انجام شده بر روی سامانههای پمپاژ در کشورهای مختلف نشان میدهد راندمان سامانههای پمپاژ بهطور میانگین کمتر از ۴۰ درصد است.

انتقال انرژی در این pump به طور دائم انتقال انرژی به سیال انجام می شود و یک پره با حرکت دورانی انرژی جنبشی را فشار تبدیل کرده و در دو نوع pump گریز از مرکز و pump خطی تولید می شوند که در ادامه توضیح داده می شوند. انبارهای محلی در کشورهای مختلف مکمل ظرفیت هایی هستند که انجام آن مقرون به صرفه است. اما خرید پمپ آب خانگی به چه صورت است، به چه نکاتی باید توجه شود، چه المان هایی را باید در نظر گرفت؟

پمپهای مستغرق در کاربرد هایی مانند تصفیه خانه های فاضلاب (sewage treatment plants)، پمپاژ آب دریا، پمپاژ آب های زیرزمینی، آتش نشانی (به دلیل ضد آتش بودن کابل آن)، حفاری و پمپاژ چاه نفت، حفاری چاه عمیق آب، سکوهای حفاری دریایی، لیفت مصنوعی (artificial lifts)، آب زدایی معدنی، سیستم های آبیاری و سیستم های آبرسانی (water supply systems) استفاده می گردد. در پمپ آب کیفیت قطعات از اهمیت بالایی برخوردار است. هوای کمپرس شده وارد قسمت بالایی سیلندر در یک طرف یا طرف دیگر می شود که این امر بسته به حرکت بازوی رقاصک بالای پورت های ورودی است که موجب حرکت عرضی ثابت پمپ پیستونی می شود. روند کار به این صورت است که مایع سرعت داده شود حرکت داده می شود و سبب می شود که مقداری از انرژی موجود تبدیل به مایع شود و بخش دیگر نیز در مجرای خروجی پمپ تبدیل به انرژی فشاری شود.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد پمپ کشاورزی (https://upsanat.ir/product-category/pump/agriculture/) لطفا به بازدید از وب سایت ما.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما