1.2 میلیون مرغ در مزرعه آیووا به دلیل شیوع آنفولانزای پرندگان کشته شدند

پس از تایید این ویروس در مزرعه تخم مرغ آیووا در دومین شیوع بزرگ این هفته، 1.2 میلیون مرغ دیگر برای جلوگیری از شیوع آنفولانزای پرندگان کشته خواهند شد.

اداره کشاورزی و مدیریت اراضی آیووا آخرین شیوع آنفولانزای پرندگان را در مزرعه ای در شهرستان تیلور در روز جمعه اعلام کرد و فرماندار آیووا بلافاصله اعلام کرد که یک فاجعه در آنجا وجود دارد تا مطمئن شود که ایالت منابع لازم برای واکنش سریع را دارد.

مورد آیووا آخرین مورد از شیوعی است که اوایل سال گذشته آغاز شد و مقامات را وادار کرد که در مجموع حدود 63 میلیون پرنده را از بین ببرند. اوایل این هفته، 1 میلیون مرغ در مزرعه تخم مرغ مینه سوتا کشته شدند. اما اکثریت قریب به اتفاق این حوادث، یعنی حدود 58 میلیون پرنده، در سال گذشته رخ داده است

هر زمان که شیوع آنفولانزای پرندگان رخ می دهد، کل گله معدوم می شود تا از انتشار ویروس بسیار مسری به مزرعه دیگر جلوگیری شود.

وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا در سال جاری تعداد پرندگان وحشی کمتری حامل ویروس را پیدا کرده است که نشان می دهد برخی از اردک ها و غازها ممکن است مصونیت ایجاد کنند. کشاورزان همچنین تلاش کرده اند تا ویروس را از مزارع خود دور نگه دارند و دولت نیز در تلاش است تا با ظهور آنفولانزای پرندگان واکنش سریع نشان دهد.

آیووا همچنان بدترین ایالت در این کشور است که بیش از 17 میلیون پرنده را از زمان شروع شیوع این بیماری کشته است. این ایالت رتبه اول تولید تخم مرغ را در کشور دارد و مزارع تخم مرغ بیشترین پرندگان را دارند. در یک مورد در سال گذشته، 5 میلیون مرغ در مزرعه تخم مرغ در آیووا کشته شدند.

نبراسکا با بیش از 6.7 میلیون پرنده، پس از آن کلرادو با 6.26 میلیون و مینه سوتا با 5.6 ​​میلیون پرنده در رتبه های بعدی قرار دارند.

بیشتر موارد سقوط اخیر در مینه‌سوتا، داکوتای جنوبی و آیووا در امتداد یکی از مسیرهای اصلی مهاجرت اردک‌ها و غازها در هنگام پرواز به سمت جنوب برای زمستان مشاهده شده‌اند. این ویروس به راحتی از طریق مدفوع پرندگان وحشی قابل ردیابی در مزارع پخش می شود و انتظار می رود پس از شروع مهاجرت پاییزی، موارد ابتلا افزایش یابد.

مرغداران و پرورش دهندگان تخم مرغ با الزام کارگران به دوش گرفتن و تعویض لباس قبل از ورود به انبارها سعی در مهار ویروس در مزارع خود دارند. کامیون ها نیز قبل از ورود به مزرعه ضدعفونی می شوند و برای هر انبار مجموعه های جداگانه ای از ابزار نگهداری می شود.

زیان سال گذشته باعث افزایش قیمت تخم مرغ و مرغ شد اما امسال این قیمت ها کاهش چشمگیری داشته است.

اعتقاد بر این است که آنفولانزای مرغی تهدیدی برای ایمنی مواد غذایی نیست زیرا مقامات تمام پرندگان را در مزرعه هایی که بیماری در آنها مشاهده می شود قبل از ورود به غذا ذبح می کنند و مرغ و تخم مرغ را به درستی در دمای 165 درجه فارنهایت (73.89 درجه سانتیگراد) می پزند. هر گونه ویروسی را حذف کنید عفونت در انسان نادر است و معمولا فقط در افرادی رخ می دهد که در معرض طولانی مدت جوجه های بیمار قرار دارند.

حق چاپ © 2023 واشنگتن تایمز، LLC.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما